09.08.2010 19:52 | 0 komentarzy | 3 034 odsłony | red
Zakończyła się Babicka Amatorska Liga Piłki Nożnej. W trwających siedem tygodni rozgrywkach wzięło udział osiem zespołów, a najlepsze okazało się Megalo, które wykorzystało wpadkę z ostatniej kolejki Black Power.
0
Wspólne zdjęcie uczestników Babickiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej

W pierwszym meczu Megalo zmierzyło się z Babicami. Oba zespoły liczyły na punkty. Pierwsi, aby wygrać ligę, drudzy aby zająć miejsce na najniższym stopniu podium. Na bramkę Mateusza Wierzby szybko odpowiedział Najbroczyk. Megalo jednak ponownie prowadziło, a dwa razy do siatki trafił Aleksander Wierzba (z karnego i głową). Przed przerwą bramkę kontaktową skutecznie kończąc kontrę zdobył jeszcze Paprot. W drugiej połowie Megalo zapewniło sobie jednak zwycięstwo. W pierwszej minucie drugiej odsłony trafił Rudnicki, a w ostatniej A. Wierzba, który nie zdołał dogonić w klasyfikacji strzelców Daniela Rogaczewskiego.

W kolejnym pojedynku zagrała najmłodsza w lidze Antalya i najstarsi Oldboje PPN Chrzanów. W szóstej minucie dla Antalyi trafił Dulowski, a po chwili podanie od Korby na bramkę zamienił Niziołek. W 12. min z rzutu karnego trafił Stojewski, a trzy minuty później po rzucie rożnym do remisu doprowadził Bąk. Drugą połowę od bramki z dystansu rozpoczął Korba, ale odpowiedź Stojewskiego była natychmiastowa i piłka zatrzepotała w siatce po rzucie wolnym. W kolejnych minutach gry strzelała już tylko Antalya. Najpierw piłkę dobił Łabanowski, który następnie asystował przy golu Dulowskiego. Bramakrza Oldboyów dwukrotnie pokonał jeszcze Korba, a po razie Łabanowski i Niziołek, dzięki czemu Antalya wygrała 9-3.

Black Power musiał wygrać, aby zająć pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji. Wszystko układało się po ich myśli, bowiem już w 2. min Kawalę pokonał Szkółka. Dan Cake doprowadził jednak do remisu, a do siatki trafił niezawodny Rogaczewski. W drugiej połowie emocji nie brakowało do samego końca. Najpierw Kawala wybronił karnego, a po chwili jego kolega Filip Zając trafił w poprzeczkę. Rozstrzygnięcie padło w 32. minucie. Składną akcję wykończył Rogaczewski i Dan Cake wygrał 2-1 dzięki czemu z sukcesu cieszyło się Megalo.

Dan Cake czekał na rozstrzygnięcie w ostatnim meczu mając nadzieję na trzecią lokatę. Przypadła ona jednak Solidexowi, który po dwóch golach Ząbkowskiego i jednym debiutującego Wiśniewskiego pokonał 3-1 Wygiełzów, dla którego bramkę zdobył Grabowski.

Po trudach rywalizacji sportowej na wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez firmę cateringową Megalo. Przerwała go tylko ceremonia podsumowania rozgrywek. Nagrody wręczyli wójt Babic Roman Warchoł oraz Bartosz Paprot i Stanisław Bąk reprezentujący organizującą ligę Arkę. W Babickiej Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej zagrało osiem drużyn, które rywalizowały przez kolejnych siedem niedziel wakacji na Orliku. Zawody sędziowali Arkadiusz Dudek, Tomasz Ryba oraz Janusz Krupnik.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, a najlepszy strzelec Daniel Rogaczewski (Dan Cake) i najlepszy bramkarz Piotr Wielgus (Solidex) także pamiątkowe statuetki. Organizatorzy przygotowali także medale dla osób, które ich zdaniem były najbardziej zaangażowane w działania poszczególnych drużyn.